Nişancı Oynarken Koridor Aşaması

League of Legends’ta oyun kazanmanın ve derecelide lig atlamanın, rakiplerinizi alt etmenin en kolay yolu koridordan üstün çıkmaktır. K...


League of Legends’ta oyun kazanmanın ve derecelide lig atlamanın, rakiplerinizi alt etmenin en kolay yolu koridordan üstün çıkmaktır. Koridorda iyi bir oyuncu, şampiyonunun limitlerini bilir, ormancı baskınlarından korkmaz ve ormancının kamplamasının üstesinden gelebilir. Koridorda iyi bir oyuncu olmak için öncelikle ölmemeyi öğrenmek gerekir, bire bir takaslar koridorunuzdaki durumunuzu etkilemese de başka koridordan gelen oyuncular ölmedikleri için sizin önünüze geçer. Ben de bugün şu an sık sık oynadığım nişancı rolünde koridorda nasıl oynanması gerektiğini anlatacağım.

-Koridorun gidişatını belirleyen en önemli faktör hangi ikilinin önce 2. seviye olduğu ve bu avantajı kullanıp kullanamadığıdır. Özellikle agresif bir nişancı oynuyorsanız veya karşınızdaki nişancı erken oyunda zor durumda bırakmanız ve koridorda geri düşürmeniz gereken bir nişancı ise bu çok önemlidir. Kore gibi agresif sunucularda koridor sadece 2. seviye üzerinden şekillenebilir ve burada yaptığınız bir hata size bir oyuna mal olabilir.

Nişancı Oynarken 2. Seviye Avantajını Kullanmak

-Öncelikle neden böyle bir şey yapmamız gerektiğinden bahsedelim. 2. seviye avantajımızı kullanarak rakibi minyonlardan uzaklaştırabilir ve bu sayede onların altın ve deneyim kazanmasını engelleyebiliriz. Veya, rakibi savunmasız yakalayıp sihirdar büyülerini kullanmalarına sebep olabilir/erken bir skor çıkarabiliriz.

Nasıl Daha Önce 2. Seviye Olurum?


-En basit yol, minyon dalgasını rakipten daha hızlı temizlemektir.
-İlk dalgayı temizledikten sonra 2. dalganın 3 yakıncı minyonunu keserseniz 2. seviye olursunuz.
-Gromp veya golemleri kesip deneyimi paylaşırsanız ilk dalganın 3 yakıncı minyonunu kestikten sonra da 2. seviye olabilirsiniz.

Eğer Caitlyn gibi alana vuran yetenekleri olan bir karakter oynuyorsanız minyon dalgası geldiği anda direk yeteneğinizi kullanın. Bu sayede sonraki dalga gelene kadar bekleme süresi dolar ve erken bir 2. seviyeyi garanti edebilirsiniz.

2. Seviye Avantajını Kullanırım?


-Fazladan bir büyümüz olduğu için rakibi rahatça minyon dalgasından uzak tutabiliriz.
-Karşı alt koridor daha zayıf olduğu için savaşa zorlayabiliriz.

Nelerden Kaçınmalıyım?


-Eğer çok çabuk ittirirseniz minyon dalgasını rakibin kulesine daha yakın bir yere getirirsiniz ve rakip kulesine daha yakın olduğu için avantajınızı kullanamazsınız.
-1. seviye iken çok hasar alırsanız, önce 2. seviye olsanız bile 2v2 bir savaşta kaybedebilirsiniz.
-Eğer rakip alt koridor tam canda koridora gelmemişse, bu bir orman kampı aldıklarını gösterir. Bu nedenle minyon dalgasını hızlıca ittirin veya dalga kulenize yaklaşana kadar pasif oynayın.

Bazı karakterler önce 2. seviye olsa bile nadir durumlarda daha zayıf kalabilir. Mesel Caitlyn’e karşı Vayne oynuyorsanız Caitlyn menzilini koruyarak size vuruyorsa 2. seviye olsanız bile menziliniz daha düşük olduğu için yeterli hasarı çıkaramayabilirsiniz.Koridorda Takaslar

-Eğer rakibe hasar vurur ancak kendiniz hasar yemezseniz bedava takas yapmış olursunuz.
-Eğer koridorda sık sık bunu yapabilirseniz, çok fazla kaynak harcamadan(büyüler, ultiler) veya direk girmeden(işler beklediğiniz gibi gitmeyebilir) koridoru kazanabilirsiniz.
-Böyle takas yapmak için, rakibin aklına girip sonraki hareketinin ne olacağını tahmin etmeniz gerekir.
-Erken oyunda çoğu yetenek bir normal saldırıdan çok vurur. Bu nedenle rakip yeteneklerini minyonlar üzerinde kullandığında veya kaçırdığında savaş başlatırsanız büyük bir hasardan kaçınmış olursunuz.
-Siz de tabii ki yetenekleriniz yokken savaş başlatmayın.
-Hasar vuran yeteneklerden çok kitle kontrol yeteneklerinden kaçınmaya çalışın. Bu yetenekler koridoru kaybetmenize sebep olabilir.
-Takaslarda vurkaç yaparak ve menzilinizi koruyarak normal saldırılardan kaçınmak çok önemlidir.
-Rakip nişancı minyon için geldiğinde ona saldırın. Normal saldırısını kullanacak durumda olmayacaktır ve siz de bu sayede rahatça geri çıkabileceksiniz.
-Koridoru kazanmanın en kolay yolu rakibin size vuramayacağı bir menzilden ona hasar vurmaktır.
-Çalıları kullanın, çalıdan çıkıp rakibe vurun ve sonra tekrar çalıya girin. Bu rakibin saldırı düzenini bozacağı için takastan zararla çıkmasına sebep olacaktır. Genellikle çalıya girdiğiniz için görünmez olacaksınız ve rakip size vuramayacak, bu da rakibinizin takasta vurduğu hasarı büyük bir miktar azaltacak.

Ne zaman takasa girmeliyim?

-Önde olduğunuz zaman girerseniz küçük bir takastan çok rahat önde çıkabilirsiniz.
-Sadece yetenekleriniz kullanıma hazırsa, belli bir iyileştirme imkanınız varsa(kalkan, can) veya rakipten çok hasar vuracağınıza eminseniz takasa girin.
-Sık takasa girerseniz rakibi koridorun dışına itip bayağı geri düşmesine ve altın ve deneyimden uzak kalmasına sebep olur.
-Rakip şampiyona vurduğunuz zaman karşı minyonlar da size vurmaya başlar, her ne kadar minyonlar çok daha az hasar vursa da birkaç minyonun içinde takasa girdiğinizde büyük ihtimal kaybedersiniz.
-Ancak eğer rakibiniz veya siz minyonların menzilinde değilseniz, minyonlar size vurmaz. Kuleler gibi. Minyonların hasarını engellemek için de çalılara girebilirsiniz.Not: Bazı şampiyonların ne zaman takasa girmesi gerektiği oyuncunun şampiyonu kullanmasına göre değişir. Mesela ben Vayne oynarken genellikle 6. seviyede girerim çünkü saçmaladığım takdirde takası alacağımı bilirim ancak herkes bunu yapamaz. Veya bazı Kalistalar belli şeyleri yaparak koridoru kazanabilir ve sizi çok rahat uzak tutabilir ama ben bunu yapamam.

Baskınlardan Kaçınmak

-Çok iyi bir oyuncu olsanız bile 2v3 bir savaşı kazanmanız çok zordur. Bu nedenle ormancının nerede olduğunu veya size baskın atıp atmayacağını bilmek çok yardımcı olacaktır. Çoğu zaman ben koridorda öndeyken bir den bir Lee Sin üstüme uçar ve teq yerim. Doğrusunu söylemek gerekirse hiç hoş bir olay değil :(.

Totemler

-Nişancılar da arada totem alıp ziynetlerini nasıl kullanmaları gerektiğini bilmelidir.
-Ne zaman ve nereye totem atmanız gerektiğini bilmek çok kolay baskınlardan kurtulmanızı sağlayacaktır. Ormancı baskısıyla çok sık koridor kaybettiğim zamanlarda ben de bir deftere baskın yediğim yeri ve zamanı yazdım, bir süre sonra bunların belli bir düzeni olduğunu fark ettim ve artık o kadar rahat baskınlarda ölmüyorum.

Koridoru Dondurmak

-Siz kule altındayken rakibin baskın yapması çok daha zordur. Bu nedenle koridoru dondurarak kulenin de verdiği güvenle koridorda durmak çok daha rahat olacaktır.

Rakibin Davranışlarına Bakmak

-Karşı koridor çok pasif oynarken birden üstünüze gelmeye başladıysa oradan bir Warwick’in gelip size ulti atması kaçınılmazdır.
-Rakibin nasıl oynadığına çok dikkatli bakın. En küçük değişiklik bir baskının habercisi olabilir.

Haritaya Bakmak

-Rakibin nerede olduğunu görmüyorsanız daha pasif oynayın.
-Haritada karşı ormancının yerini görüyorsanız daha agresif olabilirsiniz.

Ormancının İzlediği Yolu Bilmek


-Ormancının üst taraftan mı yoksa alttan mı başladığını bilmek size çok yardımcı olacaktır, bunu da rakip alt koridorun canlarına bakarak fark edebilirsiniz.

by tanbooz

YORUMLAR

Ad

arayuz,3,bulten,15,diger,8,diğer,1,espor,9,ipucu,22,ipuçları,9,pbe,9,slider,1,sorun,4,
ltr
item
Porocuk: Nişancı Oynarken Koridor Aşaması
Nişancı Oynarken Koridor Aşaması
https://3.bp.blogspot.com/-HEOuAzfMLcQ/V5mmcXCOAgI/AAAAAAAAA8A/Ct_oD0qeoooq55VdFiN21VUATCeDvMDXwCLcB/s640/Caitlyn_0.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-HEOuAzfMLcQ/V5mmcXCOAgI/AAAAAAAAA8A/Ct_oD0qeoooq55VdFiN21VUATCeDvMDXwCLcB/s72-c/Caitlyn_0.jpg
Porocuk
http://www.porocuk.com/2016/07/nisanc-oynarken-koridor-asamas.html
http://www.porocuk.com/
http://www.porocuk.com/
http://www.porocuk.com/2016/07/nisanc-oynarken-koridor-asamas.html
true
35114548179010119
UTF-8
Loaded All Posts hiçbir şey bulunmadı HEPSİNİ GÖR Devamı Cevap Ver İptal Sil By Anasayfa SAYFALAR YAZILAR Hepsini Gör SENİN İÇİN SEÇTİK LABEL YAZI ARA BÜTÜN YAZILAR Not found any post match with your request Anasayfa'ya dön Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow BU PREMİUM İÇERİKTİR Kilidi açmak için lütfen paylaşın Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy