6.15 Yama Notları

TL;DR 6.15 Yama Notları’na hoş geldiniz. Bu yamada göze çarpan büyük ve köklü değişiklğimiz Kuşatma Minyonları. Worlds 2016’ya geri ...


TL;DR

6.15 Yama Notları’na hoş geldiniz.

Bu yamada göze çarpan büyük ve köklü değişiklğimiz Kuşatma Minyonları. Worlds 2016’ya geri sayerken daha çok profesyonel arenada ve takım oyunlarında rastladığımız lane swap yani koridor değişikliğine bir çeşitlilik getirecek meta değişikliğine gidileceğini Riot Games Kuzey Amerika forumlarında duyurmuştu.

Daha çok profesyonel arenada rastladığımız koridor değişikliği haritayı tam olarak ikiye bölerek hızlı bir şekilde turret (kule) takasına girme yarışı ve zaman zaman ejderha almak. Sezon Ortası Büyücü Güncellemesi ile gelen Element Ejderhaları ve Kadim Ejderha ile bu taktik daha da önem kazandı. İstatistiksel olarak ilk turreti yıkan takım harita hakimiyeti açısından büyük bir avantaj sağlıyor. Yapılan açıklamada amaçlarının bu sinerjiyi kaldırmak değil getirilen değişiklik doğrultusunda stratejik çeşitlilik olarak kalmasını istediklerini söylediler.

Değişikliklere gelirsek; maç sırasında ilk turreti yıkan takım İlk Kule Kanı altını kazanacak. Turret menzilinde olan oyuncular +275’er altın ve global olarak +25 altın kazanacaklar.

Bu değişiklik listesinde elbet turretler de elden geçirildi. Uygulanmaya karar verilen değişiklik sonucu turretlerin ilk 7 dakika boyunca hasar azaltma statüsü 5 dakikaya çekildi ve bu değişikliği büyük ölçüde çürütmemek için hasar azaltma oranı 35%’ten 50%’ye yükseltildi. Alt koridor turretlerinde hasar azaltma buffı kaldırılırken haritadaki dış turretlerin canları ise yükseltildi.

Koridor değişikliği ile turret hasarlarını hızlı bir şekilde minyonlara tanklatarak turret takasını hızlandırıldığını belirtmiştim. Turret tanklatmak adına akla gelen minyon dalgasına yani Kuşatma Minyonları’na el değmeden geçilmedi. Oyuna entegre edileceği şekli ile artık her takımın Kuşatma Minyon dalgasına sahip olacağı ve oyuna yeni bir mekanik kazandıracak şekilde sırasıyla farklı koridorlara gideceği söylendi. Kuşatma Minyon dalgaları ilk olarak alt koridorda 3. minyon dalgasında görülecek. Ardından orta koridorun 4. minyon dalgasında koridoru ziyaret edecekler. Son olarak üst koridora 5. minyon dalgası ile ulaşacaklar. Oyunun ilerleyen bölümlerinde ise bu dalgalar 20. dakikada orta koridora 40. minyon dalgası ile giderken üst koridora ve alt koridora 41. minyon dalgası ile gidecek ve bu düzen tekrar edecek. Oyunun late gameine tekabül eden zaman aralığında ise 35. dakika sonrasında her koridorun minyon dalgasına Kuşatma Minyonları eşlik edecek.

Bu yama ile birlikte yeni bir zanaatkârlık ile tanışıyoruz. Yeni kasalar, yeni simgeler, yeni kostüm yükleme ekranları. Bu yeni zanaatkârlığımızın yapı taşı olan Güç Kasaları RP ile satışa sunulacak ve Güç Kasaları ile PROJECT Devreleri, kostüm kristalleri ve Güç Kasası parçacıklarını temin edebileceksiniz. 4 Sihirdar Simgesi ise IP ve RP olarak satışa sunulacak. Alındığı takdirde size ilgili şampiyonun planını verecek. Gerisi sizin zanaatkârlığınıza kalıyor.

Alt koridor denildiğinde akla gelen babayiğit şampiyonumuz Braum’un Buz Yanığı’nın hasarı düşürüldü. Hecarim’de bir dizi değişikliklere gidilerek taban SG ve Galeyan yeteneğine nerf getirildi. 6.12 sonrası tekrar metaya dönen Karma’nın kalkan miktarı ve R+E combosundaki hareket hızı nerflendi. Bu değişiklik sonrası koridor değişikliğine gidebileceğini düşünüyorum.

Metanın yasaklama rekortmeni Kassadin’e buff getirildi! Uzun zamandır metadan uzak olan Kassadin’in Hiçlik Küresi’nin taban hasarı yükseltilirken Güç Darbesi’nin Mana bedeli düşürüldü. Zaman zaman üst koridorda alternatif seçim olarak karşımıza gelen Renekton’da ise Sahip yeteneği kullanılması ile 20 Öfke kazandıracak. Metaya döndüğü günden itibaren gerek saygıdan yasaklanan gerekse mid-late game performansı ile takımların/oyuncuların gözde seçimlerinden olan Vladimir’de ise hareket hızı ve Kızıl Havuz nerfleri dikkat çekiyor. Hareket hızı 5 birim düşürülürken Kızıl Havuz’un bekleme süresi yükseltildi. 6.10 ile gelen Sezon Ortası Büyücü Güncellemesi ile birlikte metada yer edinen fakat yamadan yamaya oynanış ve kazanma oranları düşen Zyra’ya bir buff daha geldi. Ölümcül Sarmaşık yeteneğinin YG oranı ve taban hasarı yükseltildi.

Bir diğer önemli değişiklik ise Uğursuz Koruluk’un özel eşyalarından olan Lord Van Damm’ın Gürzü’ne geldi. Genel tarif olarak değişen LVDG artık +400 Can ve +50 SG kazandırıyor. Bunun yanında eşyaya Özel Pasif eklenerek yakındaki ve uzaktaki Altar’ları oyunun mekaniğinde daha önemli kılıyor.

Hepinize iyi 6.15 Yaması dilerim.

Yeni Kostümler
PROJECT: Ashe, 1820 RPTakım arkadaşlarından, dost turretlerden veya kendi baseinizden 2400 birim uzaklaşıldığında kapşonunu takıyor.Özellikleri


 • yeni model ve dokular
 • yeni görsel (vfx)
 • yeni ses efektleri (sfx)
 • efsanevi kostüm


PROJECT: Ekko, 1350 RP

Özellikleri


 • yeni model ve dokular
 • yeni görsel (vfx)
 • yeni ses efektleri (sfx)


PROJECT: Katarina, 1350 RPÖzellikleri


 • yeni model ve dokular
 • yeni görsel (vfx)
 • yeni ses efektleri (sfx)

Yeni Sihirdar Simgeleri

Bu dörtlü simgeler ise Hextech Zanaatkârcılığı ile alınabilecek.Bir sonraki üç simgeden birini aldığınız takdirde ise PROJECT; Ashe, Ekko ve Katarina özel yükleme ekranını aktif ediyor olacak.


Çeşitli


Totem KostümleriGelecekten bizlere çalıyı, Drake’leri, Baron’u görmemize yardım olacak yeni totem kostümü, Recon Dron Totemi.

Sanat Görselleri

Prestijli LeBlancYükleme ekranı görseli

Büyü Hırsızı LuxYükleme ekranı görseli

Özel PROJECT Yükleme Görselleri

Bu görseller yeni Zanaatkârlık bileşenleri ile aktif edilebilecek.

Ve Yasuo severleri sevindirici bir haber. Geçen sene çıkan PROJECT: Master Yi, Leona, Lucian, Zed ve Fiora kostümlerini ve özel simgeleri alanlar için olan özel yükleme görseller çıktıktan sonra gözler 2015’te öncü PROJECT olarak üretilen PROJECT: Yasuo’ya çevrilmişti. Acaba PROJECT: Yasuo için de özel bir yükleme görseli de sene içerisinde çıkacak mı diye beklenirken Riot’tan hamle gelmiş. Bu sene çıkacak olan PROJECT kostümleri yanında Yasuo için de özel yükleme ekranı PROJECT: Yasuo’yu almış olan herkesin hesabına aktarılmak üzere sunuculara eklenecek.

Geçen sene çıkan PROJECT kostümlerinin özel yükleme görsellerinde ufak doku güncellemerine gidildi. Görselde bulunan kenarlar düzeltildi.


Yeni Hextech Zanaatkârlık Bileşenleri6.15 ile birlikte PROJECT temalı Hextech kutucukları geliyor. Kutular size özel yükleme ekranı oluşturmanızı sağlayacak parçacıklar sunmakta. Bu kutuların özel bir adı var. Augment Caches. Türkçesi ile Güç Kasası. Adından da anlaşılacağı üzere PROJECT temasına has bir Hextech Zanaatkârlığı olacak.

Güç Kasaları RP ile satılabilecek veya 3 tane Güç Kasası parçacığı ile oluşturabileceksiniz. Oluşturulan Güç Kasası 2 PROJECT Devresi, 1 kostüm kristali, 1 random kristal ve ilâve Güç Kasası parçacığı.

4 Sihirdar Simgesi ise IP ve RP olarak satışa sunulacak. Yanında özel ve tek seferlik bir önbellek verecek.

PROJECT Kasaları: 1 PROJECT Devresi, 1 İlk Saldırı Simgesi, 1 Güç Kasası parçacığı.

Renk itibariyle PROJECT: Ashe, Ekko ve Katarina seçimi aktif olacak.

PROJECT İsyan Kasası: 7 PROJECT Devresi, 1 random PROJECT kostüm planı ve 2 Güç Kasası parçacığı.

Biraz daha özetle;

İlk Saldırı simgesi ve yükleme ekranı: 7 PROJECT Devresi + İlk Saldırı planı.
PROJECT kostüm kristalleri: 11 öz birleşimi + PROJECT kostüm planı.
3 Güç Kasası Parçacığı = 1 Güç Kasası.EM Caster Icon / PROJECT: Ashe Kasası; 1 PROJECT Devresi, PROJECT: Ashe için planı ve Güç Kasası parçacığı.Decrypter Icon / PROJECT: Ekko Kasası: 1 PROJECT çekirdeği, PROJECT: Ekko için plan ve Güç Kasası parçacığı.

Hyper Edge Icon / PROJECT: Katarina Kasası: 1 PROJECT çekirdeği, PROJECT: Katarina için plan ve Güç Kasası parçacığı.Distruption Icon > İsyan Kasası: 7 PROJECT çekirdeği, kostüm kristali olarak birleştirilebilecek 1 random PROJECT kostüm planı (PROJECT: Yasuo, Yi, Zed, Fiora, Leona, Lucian havuzundan) ve 2 Güç Kasası parçacığı.Yeteri kadar PROJECT özünüz olduğunda çeşitli planlarla birleştirebiliyorsunuz.

İlk Saldırı simgeleri ve özel yükleme ekranı: 7 PROJECT özü ve oluşturmak istediğiniz simgenin planı bedelinde size istediğiniz PROJECT kostümünün özel yükleme ekranını görselini açıyor!PROJECT kostüm kristalleri: 11 PROJECT Devresi+ seçilen kostümün kristal planı.


PROJECT: Ashe Giriş Ekranı


Arzu edenlere kapşonlu ve kapşonsuz PROJECT: Ashe sanat görselleri.

Dengeleme Değişiklikleri

Sihirdar Vadisi

Turretler


 • [YENİ] Bütün turretlere İlk Kan goldu eklendi.
 • İlk turretin yıkılması ile 400 gold kazanılacak. Turretin menzilindeki oyuncular 275’er gold kazanırken global olarak da 25’er gold kazanacaklar.
 • Chat girdisi eklendi.
İstihkâm (turret buffı)

 • süresi 7 dakikadan 5 dakikaya düşürüldü.
 • hasar azaltma 35%’ten 50%’ye yükseltildi.
 • bu buff alt koridor turretlerinden kaldırıldı.
 • kalkanla korunmakta olduğunu göstermek amacıyla görsel partikül eklendi.
Dış Turretlerin canları 3300’den 3500’e yükseltildi.Kuşatma Minyonları

Doğuş süreleri değiştirild ve her takım bir Kuşatma Minyonu’na sahip minyon dalgasına sahip olacak ve bu minyon dalgası sırası ile bütün koridorlara gidecek.

Kuşatma Minyonları alt koridora 3. minyon dalgası ile, orta koridora 4. minyon dalgası ile ve üst koridora 5. minyon dalgası ile gidecek ve bu sıra kendini tekrar edecek.

20. dakikanın sonunda orta koridor Kuşatma Minyonları’na 40. minyon dalgasında, üst koridor ve alt koridor ise 41. minyon dalgasında sahip olacak ve bu sıra kendini tekrar edecek.

35. dakikanın sonunda ise bütün koridordaki minyon dalgaları Kuşatma Minyonları’na sahip olacak.

Bu değişiklikler 6.15 resmi Yama Notları duyurulduktan kısa bir süre sonra geri alındı fakat turret değişiklikleri 6.15’te yer alacak.

ŞampiyonlarMeydan Dayağı (pasif) hasarı artık 1-18. seviyelerde 26-196 olarak güçleniyor.

Buz Yanığı (Q) hasarı 70/115/160/205/250’den 60/105/150/195/240’a düşürüldü.


Hextech Mühimmatı (pasif) teslimat bekleme süresi 300 saniyeden 240 saniyeye düşürüldü.


Saldırı gücü 61.3’ten 58’e düşürüldü.
Galeyan (Q) hasarı 60/95/130/165/200’den 50/85/120/155/190’a düşürüldü.Yaşlı Tanrının Elçisi (pasif) Rakip şampiyonlar artık normal görüş menzilleri dahilindeyken çalıdaki dokunaçları görebiliyor.


Demacia Sancağı (E) sancağın kazandırdığı saldırı hızı 10/13/16/19/22%’den 15/17.5/20/22.5/25%’e yükseltildi.Esin (E)


 • kalkan miktarı 80/110/140/170/200’den 70/100/130/160/190’a düşürüldü.
 • artık minionlar üzerinde kullanılamıyor.
 • Mantra + Esin = Direniş artık Esin ile aynı hareket hızı değerlerini 40/45/50/55/60% paylaşıyor.


Kassadin

Hiçlik Küresi (Q) taban hasarı 70/95/120/145/170’ten 65/95/125/155/185’e yükseltildi.

Güç Darbesi (E) mana değeri tüm seviyelerde 80’den 60/65/70/75/80’e düşürüldü.

Malzahar

Hiçlik Geçişi (pasif)


 • kalkan süresi 1 saniyeden .25 saniyeye düşürüldü.
 • bekleme süresi 30/18/10/6’dan 30/24/18/12 olarak güncellendi.


Nidalee

Mızrak Atışı (İnsan) (Q)


 • minimum hasarı 60/77.5/95/112.5/130’dan 70/85/100/115/130 olarak güncellendi.
 • maksimum hasarı 180/232.5/285/337.5/390’dan 210/255/300/345/390 olarak güncellendi.


Yere Ser (Puma)(Q)


 • minimum hasarı 4/20/50/90’dan 5/30/55/80 olarak güncellendi.
 • maksimum hasarı 8/45/125/248’den 10/67.5/137.5/220 olarak güncellendi.
 • YG oranı 36%’dan 40%’a yükseltildi.
 • pasifinden etkilenen birimlere uygulanan hasar 33%’ten 40%’a yükseltildi.


Puma Sureti (R)

artık düz vuruşları yenilemiyor.

Renekton

Sahip (R)

 • [YENİ] kullanım anında 20 Öfke kazandırıyor.
 • alan bazlı büyü hasarı 30/60/120’den 40/80/120’ye yükseltildi.


Shen

Taban sağlık yenilemesi 2’den 1.7’ye düşürüldü.

Shyvana

Ejderin Öfkesi (R) her 1.5 saniye için 1/2/3 Öfke yenilemek yerine artık her 1.5 saniye için 1/1.5/2 Öfke yenileyecek.

Taliyah

Örgü Duvar (R)

Bekleme süresi 160/140/120’den 180/150/120’ye yükseltildi.

Vayne

Takla (Q)


 • artık düz vuruşu ve bonus hasarı ayrı ayrı kritik uygulamayacak.
 • ilave hasarı artık turretler üzerinde de uygulanıyor.


Viktor

Kaos Fırtınası (R) artık sadece Viktor kendisini hedef aldığında “dönüşe” geçmiş sayılıyor (mesafeden bağımsız olarak azami hızda hareket ediyor).

Vladimir

Taban hareket hızı 335’ten 330’a düşürüldü.

Kızıl Havuz (W) bekleme süresi 26/23/20/17/14’ten 28/25/22/19/16’ya yükseltildi.

Zyra

Ölümcül Sarmaşık (Q)


 • YG oranı .55’ten .6’ya yükseltildi.
 • taban hasarı 60/90/120/150/180’den 60/95/130/165/200’e yükseltildi.

Uğursuz Koruluk

Kızgın Buhurdanlık

%15% iyileştirme ve kalkan özel pasif olarak eklendi.

Lord Van Damm’ın Gürzü


 • Caulfield’ın Savaş Çekic + Jaurim’in Yumruğu + 1000 g
 • +400 Can
 • +50 SG
 • +10% bekleme süresi azaltma
 • ÖZEL Pasif: kontrolde olan en yakın Altar’ı tutuşturarak yakındaki rakip şampiyonlara 25(şampiyon başına +1) büyü hasarı verir (minyonlara ve canavarlara 50% bonus uygular). Kontrol edilen uzak Altar ise düz vuruşlarınızın rakipler 114 Gerçek Hasar(şampiyon seviyesi ile orantılı) uygulayarak 3 saniyeliğine yakmanızı sağlar.


Mikael’in Kazanı

%15% iyileştirme ve kalkan özel pasif olarak eklendi.

YORUMLAR

Ad

arayuz,3,bulten,15,diger,8,diğer,1,espor,9,ipucu,22,ipuçları,9,pbe,9,slider,1,sorun,4,
ltr
item
Porocuk: 6.15 Yama Notları
6.15 Yama Notları
https://4.bp.blogspot.com/-Zs9HiY6TPCQ/V5tgrNzUbZI/AAAAAAAAABo/aIQ8lPo38DoCdakcFpk60L6kCBlw3YpowCLcB/s320/6_15.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-Zs9HiY6TPCQ/V5tgrNzUbZI/AAAAAAAAABo/aIQ8lPo38DoCdakcFpk60L6kCBlw3YpowCLcB/s72-c/6_15.jpg
Porocuk
http://www.porocuk.com/2016/07/tldr-6.html
http://www.porocuk.com/
http://www.porocuk.com/
http://www.porocuk.com/2016/07/tldr-6.html
true
35114548179010119
UTF-8
Loaded All Posts hiçbir şey bulunmadı HEPSİNİ GÖR Devamı Cevap Ver İptal Sil By Anasayfa SAYFALAR YAZILAR Hepsini Gör SENİN İÇİN SEÇTİK LABEL YAZI ARA BÜTÜN YAZILAR Not found any post match with your request Anasayfa'ya dön Sunday Monday Tuesday Wednesday Thursday Friday Saturday Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat January February March April May June July August September October November December Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec just now 1 minute ago $$1$$ minutes ago 1 hour ago $$1$$ hours ago Yesterday $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago more than 5 weeks ago Followers Follow BU PREMİUM İÇERİKTİR Kilidi açmak için lütfen paylaşın Copy All Code Select All Code All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy